Lovci kožešin 2016

Tato výprava se uskutečnila na skautském tábořišti u Vřesců. Celý víkend jsme spali pod stanem a lovili zvířata kvůli kožešině. V pátek večer jsme totiž viděli dva lovce kožešin, kteří u překupníka vyměnili kůži zvířete za zlaťáky. Nechali jsme se jimi inspirovat a řekli si, že také budeme lovit kůže. Pak nám ti lovci povídali něco o střelbě z pušky a vrhání noži a tomahavkem. Mezi tím jsme se najedli. Na konec jsme se po krátkém ohřátí u ohně odebrali do spacáků.

lovcikoz

V sobotu ráno jsme se vydali k pramenu vyčistit si zuby. Po cestě zpět jsme potkali dvě zvířata, která jsme ulovili. Povedlo se to jen tak tak, protože jsme měli pouze šišky a klacky, co se válely na zemi. Tak jsme se rozhodli, že si vlčata udělají oštěp a zkušenější skauti luk. Po vytvoření jsme chvilku trénovali. Když už jsme skoro končili, objevil se Indián, který za ukázání místa, kde se nachází hodně zvířat, chtěl něco sladkého. Nejdříve jsme mu neradi dávali naše sladkosti, ale když jedno z vlčat dostalo nápad dát mu balení cukru, Indián je vrátil a vzal si ho. Když nám ukazoval šípem cestu, poranil zvíře, tak jsme ho po krvavých stopách sledovali. Když jsme ho konečně dohonili, byli jsme na místě, kam nás Indián chtěl dovést.

Najednou si někdo všiml, že nedaleko nás stojí slon. Snažili jsme se ho ulovit, ale nikdo z nás se netrefil, tak na konec musel Indián. Protože jsme měli hlad, slona jsme rozřízli a vyvalila se na nás hromada buřtů. Buřty jsme nařezali a na ohni k obědu opekli. Všem nám chutnalo. Po krátkém trávení jsme se vydali zpět na tábořiště tentokrát přes Ratibořské hory. Po cestě jsme narazili na haldu, kde jsme našli stříbro. Když jsme se vrátili, vymýšleli jsme scénky k večernímu ohni. Po večeři jsme se převlékli do triček a krojů a vydali jsme se k ohni, kde proběhlo šátkování, scénky a někteří členové si pálili přezdívku. Pak už jsme šli do spacáků a těšili se na překupníka.

Ráno jsme si vystříleli další zvířata, mohli jsme jich mít víc, ale překupník už byl na tábořišti. Vyměnili jsme naše kůže za petrolejový olej (kofolu), čočku, hrách a fazole (čokoláda, bonbony). Nakonec jsme se naobědvali a vyrazili na autobus. Myslím, že se všem líbilo. A nezapomeňte se kouknout na fotky – TADY!

Zapsala Bára R. – Cvrček