Rychlé šípy ve Vlašimi

rychlosipPrvní celooddílová výprava tohoto roku se odehrála v Měsíčním údolí u Vlašimi, kde se nachází tábořiště, které ještě pamatuje založení českého skautského hnutí. Po dobrodružné večerní cestě a večeři nás překvapila partička vypečených typů. Říkali si „Bratrstvo kočičí pracky“ a protože měli v držení ježka v kleci i zajatého Červenáčka, tvářili se jako páni světa. Dokonce nás chtěli obrat o všechny sušenky! Naštěstí se brzy objevil Mirek Dušín, Červenáčka zachránil a Bratrstvo vyzval na souboj. A to v podobě turnaje, který odstartoval v sobotu.

Přestože počasí strašilo, nakonec se ukázalo být docela příjemně po celý den a tak se program vyvedl. Nejprve jsme se řádně připravili – procvičili jsme si skautské dovednosti a znalosti, jako bylo uzlování, práce se sekyrou nebo šifrování. A po obědě jsme vyrazili na sportovní dráhu vybojovat ježka v kleci ve jménu Rychlých šípů. Zapeklitá stanoviště a orientaci na trati, značené fáborky, nám ještě komplikovalo zlotřilé Bratrstvo. Nakonec jsme však přesto podali bravurní výkony a zvítězili.

vlasim15-2Bratrstvo kočičí pracky však neumí prohrávat a tak ježka nechtělo vydat. Schovali ho na tajném místě v lese a my o něj musili zápasit v další hře. Ale opět jsme jim ukázali a ježka po právu vybojovali. Na závěr dne jsme si ještě zahráli nějakou tu hříčku v chatě, zahráli a zazpívali a stařešinové nám povyprávěli o historii oddílu.

Byla to povedená výprava! Velký dík patří Jestřábům, kteří se bravurně zhostili přípravy programu a samozřejmě i všem odvážným účastníkům, kteří se nenechali zastrašit pošmournou předpovědí počasí.

Podívejte se na všechny fotky!