Výprava Krotitelé duchů

První jarní výprava roku 2016 se velice vydařila. Sic na začátku nás stihla neočekávatelná výluka na trati, dorazili jsme v pořádku na základnu Chvalov u Mačkova. Avšak tím mimořádné události zdaleka neskončily: jen co jsme vybalili spacáky, začal se kolem chaty prohánět děsivý přízrak. Nezbývalo tedy, než zavolat profesionály: Krotitele duchů.

Ti s velkou parádou přijeli firemním vozem za zvuků své znělky a jali se spíše předvádět a tancovat, než zahánět strašidla. Záhy se však přece příšerákovi postavili a za pomocí svých ultra-protonových děl ho poslali zpět odkud přišel.

Po Krotitelské rozcičce a snídani jsme byli po včerejších událostech ohledat místo činu. Přízrak se stačil vypařit, leč zbyl po něm tajuplný svitek s ďábelskými symboly a podpisem „lord Battaglia“. Vydali jsme se k nedaleké hrobce tohoto mysteriózního šlechtice a okultisty, kde jsme naměřili zvýšenou hladinu paranormální energie.

Tu našim Krotitelům zazvonil telefon: nahlášení dalšího případu. Jali jsme se jim tedy pomoci a vydali jsme se do lesů přemoci hejkala. Pro jeho příšerný jekot bylo stěží možné se k němu přiblížit. Za pomoci ochranných sluchátek to přece jen vyšlo. Vyjednali jsme podmínky jeho návratu do podsvětí a splnili zadaný úkol.

Dalším příšerákem, kterého jsme museli spolu s Krotiteli zdolat, byl upír. Na toho neplatilo ani vyjednávání ani zbraně Krotitelů. Ale zjistili jsme, že ho drží při životě tajemné svíce, které stačilo zkropit svěcenou vodou a Dracula ztratil rázem všechnu sílu. I u něj jsme nalezli tajemný svitek Battagliův.

Potom jsme zas narazili na bezhlavého rytíře. Ten byl však ochoten odebrat se do světa mrtvých poté, co jsme mu sestalvili celou jeho kostru zpátky do hrobky a on mohl se strašením navždy přestat.

Starší skauti zatím plnily úkoly vlastní: iniciativní hry, při kterých si zablbli u rybníku, šplhali na mohutné stromisko či si vyzkoušeli přepravu na skautské „jednochůdě“ ve tvaru velkého áčka, sestaveného z klád.

Neobvykle početná řad příšer, která se objevovala v této oblasti, byla provázána jménem tajemného lorda Battaglii, který díky černé magii vstává z mrtvých a škodí. Sestavili jsme si tedy speciální zaháněcí zbraně a čekali na hodinu večerní, kdy se onen temný mág zjevuje. Po několika písních na kytaru jsme s Krotiteli vydali na cestu k hrobce rodu Battagliů.

Na místě již čekal temný lord, který mocnýmy zaklínadli přivolával další přízraky. Avšak společným nasazením všech skautíků jsme ho zahnali zpátky do záhrobí a uzavřeli jeho ektoplazmatickou pentagramickou bránu, aby se on ani žádné strašidla už nikdy nevrátila.

Prohlédněte si celou FOTOGALERII.