Zimní olympijské hry v Bechyni

zoh-lista

Letošní únorová výprava začala zasedáním olympijského výboru. Zástupci Kuby, Jemenu a Konga si prosadili vlastní menší verzi her, neboť na ty opravdové v Soči se nedostali. Bylo jim vyhověno a tak jsme se pod jejich vlajkami zúčastnili vlastního kola ZOH na základně Lišky u Bechyně. Nejprve bylo zapotřebí vybudovat za každý stát olympijskou vesnici. Týmy se úkolu zhostily bravurně a tak zbudovaly pro své sportovce monumentální zázemí. Potom následovala večerní štafeta s nezbytnou olympijskou pochodní.

Sobota začala rozcvičkou, kterou vedl sám Pierre de Coubertine, zakladatel moderních olympijských her. Po náležitém protáhnutí bylo ještě třeba zhotovit akreditace – visačky na krk s nezbytnými údaji a podobiznou. Přistoupili jsme k samotným hrám. První disciplínou bylo rychlobruslení. Po nácviku správné techniky zástupci tří účastnických států vyjeli na okruh. Hodnocena byla rychlost, ale i dodržení postoje podřepného a správné máchání rukama.

Další klání bylo v jízdě skibobem. Ten (v podobě dřevěného hranolu) bylo potřeba nejprve řádně roztlačit a samotný sjezd byl poté v režii jednoho borce za každý tým, který trasou proskákal v pytli.

zoh-mini2Po obědě následoval dopingový test lakmusovým papírkem, ve kterém naši čestní sportovci bez výjimky obstáli a byli připuštěni na hokejový match. Týmové spolupráce bylo ještě třeba na čtyřbobu, ale osobní kvalitami se blýskl každý i v následném turnaji obřího slalomu či v biatlonu. Efektní disciplínou byly skoky na lyžích, kdy jednoho sportsmena na prknech nesl podpůrný team. Dokonce jsme se dočkali i bonusové pře mezi vedoucími. Zbývající energii jsme vložili do freerideového sjezdu Super G. Terén byl zrádný, ale nakonec nebezpečnou trasu absolvovali všichni bez zranění. Závěrečná padesátka pak proběhla formou obřího člobrda a přistoupili jsme k neopomenutelné disciplíně: zaslouženému odpočinku.

V nedělním dopoledni nás ještě čekal krátký kurz krasobruslařského umění a curling s céčkami. Načež jsme za zvuku hymen nastoupili k slavnostnímu vyhlášení. Více medailí obdržel Jemen, důstojné druhé místo obsadili sportovci s Konga a daleko za nimi se potom umístili kubánští flákači.

Ale nebylo důležité vyhrát, nýbrž zúčastnit se!

Nezapomeňte se podívat na všechny fotky.