Letní tábor

Kromě celoročního programu náš oddíl každoročně pořádá letní tábor. Pro stávající členy je neodmyslitelným završením roku, pro nováčky je to skvělá příležitost zkusit si „jak to chodí mezi skauty“. Pokud tedy vaše dítě nemá zájem nebo nemůže chodit na týdenní schůzky a výpravy, ale chcete mu zajistit program na prázdniny, je účast na táboře ideální. Je to šance poznat nové kamarády a zažít spoustu zábavy.
stanii
Co tedy na účastníky tábora čeká? V první řadě to jsou hry: pohybové, kreativní, sportovní i naučné. Děti mají příležitost se vyřádit, něco se dozvědět a zkusit si i základní skautské dovednosti. Celou akcí prolíná tématický rámec – táborová hra, na kterou jsou aktivity motivovány. Na posledních  táborech jsme se například ocitli ve světě Keltů, Hvězdných válek, v Tolkienově Středozemi nebo mezi Piráty a námořníky. Viz fotogalerie

Dobrodružství děti nemusí zažívat jen v počítačových hrách

Uprostřed tábora je návštěvní den, o kterém se rodiče přijedou mezi skauty podívat, aby se účastníkům nestýskalo a mohli se rovnou podělit o první zážitky.
kelti
Program je přizpůsoben pro všechny věkové kategorie (6-15 let) tak, aby si každý našel svoje a odjížděl s kupou nových zážitků. Kdo z rodičů má vlastní vzpomínky na zpívání u táborového ohně nebo spaní pod stanem, jistě ví, v čem kouzlo takové akce spočívá.

K ubytování slouží podsadové stany, kde děti spí ve spacácích. O program se starají kvalifikovaní instruktoři s letitou zkušeností (máme za sebou již 19 úspěšných táborů). Vedoucí krom programu zajišťují i jídlo, pomáhá jim ale služba, kterou si zkusí být na chvíli každý z účastníků, stejně jako třeba noční hlídku. Žádné dítě ale nebude přetěžováno ani do jakéhokoliv programu nuceno.
ohen
Rozhodně se nebojte se nás na cokoliv zeptat a v případě zájmu nám dejte vědět na oddílový mail 13.larkwei@gmail.com nebo na telefonní číslo 739 030 653

Ze zavazadel je nejvhodnější starý kufr či nízká taška (pod postel ve stanu), k tomu větší batoh a jeden batůžek výletní. Nezapomeňte klukům zabalit očkovací průkaz a kartičku pojišťovny (stačí i kopie).

Prosíme nedávejte dětem na tábor mobily. Pro cokoliv urgentního budou v provozu telefony vedoucích. Zkušenost říká, že telefonát s maminkou skautíka spíš rozesmutní a proto raději pište pohledy a dopisy, které dětem spolehlivě udělají radost.

Termín letošního tábora:  4. 7. – 18. 7. 2020

Bližší informace budou zveřejňovány na jaře.