Triangl 2015

triangl2Triangl je tradiční akce pro nejstarší a nejostřílenější členy našeho oddílu. Letošní ročník se nesl v jiném duchu, než předchozí – do historie se asi nejspíš zapíše svou nejkratší absolvovanou trasou. To co Triangl 2015 ubral na trase, ale jistě přidal na zajímavosti a na náročnosti.

Sešli jsme se v klubovně, kde jsme si naznačili, co nás čeká. Dalo se to vytušit z toho, co jsme si zabalili na cestu. Jediné, co do té chvíle nebylo jasné, byla trasa. Vydali jsme se směrem k jednomu ze Zahrádeckých rybníků. Za svitu měsíce jsme našli jeden z nich. Ten nám poskytl skvělé zázemí pro naší dobrodružnou aktivitu. Tou aktivitou nebylo nic jiného, než překonání vody částečně pokryté ledem pomocí duší a nosítek. Ačkoli bylo počítáno i s možností částečného namočení jednoho (víc náhradního oblečení jsme neměli a proto jsme vodu-led překonávali jeden po druhém) z účastníků, ve skutečnosti se tak nestalo.

triangl3A tak jsme mohli v klidu přejít k Větrovskému potoku, který je jako stvořený pro naší další aktivitu, kterou bylo vytvoření lávky pro transport zraněné osoby přes náročný terén. I přes boj s  prvo-březnovou noční (prakticky vzato ranní) únavou a bojem s mokrými (zmrzlými) lany, vše se zdárně podařilo. Do příštího roku vypilujeme techniku skautských dovedností a zbude čas i na pro některé účastníky tolik očekávaný příděl kilometrů v nohách.

Všechny fotky ZDE

Bidlo