Záchrana Světa pohádek

12242111_1073406352684161_942595139_nLetošní podzimní oddílová výprava začala nečekaným zjevením ďábelského černokněžníka, který se rozhodl, že navždy vymaže pohádky z povrchu zemského. Pomocí nekalých kouzel a kejklí spálil před našimi zraky velkou pohádkovou knihu a zmizel kamsi do bažin. Nejvíce to zarmoutio Velkého Vypravěče, který bez knihy nedokázal správně odříkat ani jediný příběh.

Zavázali jsme se, že mu pomůžeme a společně najdeme všechny pohádkové postavy a vyzískáme od nich jednotlivé pohádkové příběhy, abychom mohli sepsat knihu novou. Ještě ten večer jsme se setkali s první pohádkovou postavou – Dědou Vševědou, který nám za uhodnutí zapeklitých hádanek předal nejen svou pohádku, ale ještě daroval několik svých zlatých vlasů.

V sobotu jsme potom potkávali pohádkové postavy už od samého rána: rozcvičku jsme absolvovali s Čertem a Káčou, potom jsme zas pomohli se třemi úkoly spanilé Zlatovlásce, Ježibaba z perníkové chaloupky pro nás připravila výcvik nošení Jeníčků na lopatě a Obelix, který přicestoval z krajin frankofonního folklóru, nás naučil uvařit pověstný kouzelný lektvar.

Po obědě jsme vyrazili na velkou procházku nádhernou podzimní krajinou v okolí Heřmaniček. Zasportovali jsme si s Jezinkami a Jelenem se zlatými parohy a hladovcům zas přišlo vhod setkání s děvečkou z nedaleké vesnice a jejím kouzelným kašetvorným hrnečkem.

Celý ucupitaní a uondaní jsme dorazili zpátky na základnu a dobyli poslední dva příběhy: o Karkulce a nosatém Pinokiovi. Jediné, co chybělo, byly desky, do kterých bychom mohli umístit všechny pracně dobyté pohádky. Takové kouzelné knižní desky se však zjevují jen po setmění a to na těch nejděsivějších místech. A proto pro ně vyrazili nejstarší skauti na židovský hřbitov u Prčic. Jako neohrožení bohatýři svůj úkol splnili zdárně  a ve zdraví.

V neděli jsme novou knihu pohádek skompletovali a zapudili tak zlého černokněžníka. A od těch dob si už žádný vypravěč žádnou pohádku nepoplete a my máme zas o několik zážitků z povedené výpravy víc.

Prohlédněte si všechny fotografie ZDE