Vánoční schůzka – 21.12. 2019

Vánoční schůzku jsme se rozhodli pojmout trochu jinou cestou, než tomu bylo doposud. Každý rok schůzka vycházela ze stejného modelu, sejít se, nakrmit zvířata, rozdat dárky a jít domů.

Nová vánoční schůzka začala, když se děti potkali s naprosto nečekanou postavou a tou byl Sponge Bob. Ten je přizval dovnitř a sdělil jim, že bude pořádat vánoční mejdan, ale jeho hlavní host Santa Claus nedorazil a neví proč. Děti zjistili, že měl Santa cestou nehodu při přistávání, rozbili se mu sáně a rozutekli sobi. Santa se s dětmi dohodl, že mu sáně pomohou opravit. Naštěstí Sponge Bob věděl o jednom zkušeném skautovi, který by jim dokázal pomoc. Děti tedy vyrazili na klášterský hřbitov, kde se nachází hrob Emanuela Chalupného.

Po rozsvícení svíčky na jeho hrobě, se Emanuel zjevil a sáně jim za pomocí velkého hasáku pomohl opravit. Děti tedy společně s opravenými sáněmi putovali zpět se Sponge Bobem na jeho párty. Párty probíhala v duchu několika atrakcí co si děti mohly vyzkoušet. Rozdělili se na skupiny po dvou a vyrazili vyzkoušet každou atrakci. Bylo stanoviště s opilým volejbalem, kde děti měli snížené vidění pomocí roliček od „toaleťáku” na očích. Byl Havajský bar, kde si děti mohli namíchat vlastní drinky z tropického ovoce. Mazání obličejů poslepu navzájem, aby se nikdo z velkého sluníčka nespálil. Také byla jízda na surfu. A jako poslední bylo tradiční lovení jablka ze škopku, ve kterém ale byla speciálně slaná voda a člověk lovící jablko měl potápěčské brýle.

Vánoční počasí naší schůzce ale moc nepřálo, a tak nám celou schůzku bohužel propršelo. Všichni jsme si mokří a promrzlí zašli do klubovny na čaj, kde proběhlo symbolické předávání vedoucího oddílu, o kterém většina dětí ještě nevěděla. Vysílačka předával oddíl Dominikovi. Dominik dostal pár darů pro dobré vedení oddílu a jedním z darů bylo prkénko na krájení salámu, které nese vygravírovaná jména všech vůdců oddílu. Doufám, že ho v budoucnu ještě uvidíme a bude zde o pár jmen víc. Po předávání oddílu se předávalo ještě něco dalšího a to dárky, které si dávali děti mezi sebou. Schůzka skončila o hodinu dříve, kvůli špatnému počasí.

Vašek.